AHA3740A-70L
Part Number:
AHA3740A-70L
Description:
Coupling Inductor for TLVR, 70.0
Current - Saturation (Isat) :
125A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
0.125mOhm
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Inductance :
70 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension :
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%