AHA47436A-120L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Part Number:
AHA47436A-120L
Category:
Fixed Inductors
Description:
Coupling Inductor for TLVR ,120.
Manufacturer :
ITG Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
102A
Current Rating (Amps) :
102 A
DC Resistance (DCR) :
0.125mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%