SC2511-R22MHF
Part Number:
SC2511-R22MHF
Description:
0.22UH, 20%, 1.5MOHM, 35AMP MAX.
Current Rating (Amps) :
35 A
DC Resistance (DCR) :
1.5mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
220 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)