SC2511-3R3MHF
Part Number:
SC2511-3R3MHF
Description:
3.3UH, 10%, 30.5MOHM, 7AMP MAX.
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
30.5mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)