SC2511-R72MHF
Part Number:
SC2511-R72MHF
Description:
0.72UH, 20%, 4.2MOHM, 22AMP MAX.
Current Rating (Amps) :
22 A
DC Resistance (DCR) :
4.2mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
720 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)