SC2511-4R7MHF
Part Number:
SC2511-4R7MHF
Description:
4.7UH, 10%, 41.5MOHM, 6.5AMP MAX
Current Rating (Amps) :
6.5 A
DC Resistance (DCR) :
41.5mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)