SC2511-R47MHF
Part Number:
SC2511-R47MHF
Description:
0.47UH, 20%, 2.6mOhm, 28A Max.
Current Rating (Amps) :
28 A
DC Resistance (DCR) :
2.6mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
0.47 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)