SC2511-2R2MHF
Part Number:
SC2511-2R2MHF
Description:
2.2UH, 10%, 23.4MOHM, 8.2AMP MAX
Current Rating (Amps) :
8.2 A
DC Resistance (DCR) :
23.4mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)