AIP0530GX-3R3MPBDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd.
Part Number:
AIP0530GX-3R3MPBDG
Category:
Fixed Inductors
Description:
POWER INDUCTOR 5.7X5.4X3 3.3UH 2
Manufacturer :
INPAQ Technology Co., Ltd.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
8.7A
Current Rating (Amps) :
7.7 A
DC Resistance (DCR) :
23mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Alloy Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%