SLA36385A-120L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Part Number:
SLA36385A-120L
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 120NH 63A 0.125MOHM SM
In Stock:
100
Manufacturer :
ITG Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
72A
Current Rating (Amps) :
63 A
DC Resistance (DCR) :
0.125mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
500 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
2-SMD
Tolerance :
±15%