HQ0402Q2N1BT01
Part Number:
HQ0402Q2N1BT01
Description:
FIXED IND 2.1NH 650MA 100MOHM SM
Current Rating (Amps) :
650 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Inductance :
2.1 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±0.1nH