LMCI1005-R10JT
Manufacturer:
Venkel LTD
Part Number:
LMCI1005-R10JT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 100NH 150MA 2.6OHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%