HQ0402H3N4CT01
Part Number:
HQ0402H3N4CT01
Description:
FIXED IND 3.4NH 280MA 1 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
280 mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.009" (0.22mm)
Inductance :
3.4 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
11 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±0.2nH