HQ0402H1N3CT01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
HQ0402H1N3CT01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.3NH 400MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16GHz
Height - Seated (Max) :
0.009" (0.22mm)
Inductance :
1.3 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
11 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Supplier Device Package :
01005
Tolerance :
±0.2nH