HQ0402H1N5BT01
Part Number:
HQ0402H1N5BT01
Description:
FIXED IND 1.5NH 400MA 200MOHM SM
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15GHz
Height - Seated (Max) :
0.009" (0.22mm)
Inductance :
1.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
11 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±0.1nH