MWSD1005CP9N5KSTF
Part Number:
MWSD1005CP9N5KSTF
Description:
FIXED IND 9.5NH 1.4A 75MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
9.5 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±10%