MWSD1005CP6N2SSTF
Part Number:
MWSD1005CP6N2SSTF
Description:
FIXED IND 6.2NH 1.6A 50MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.6 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
6.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
29 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±0.3nH