MWSD1005CP43NHSTF
Part Number:
MWSD1005CP43NHSTF
Description:
FIXED IND 43NH 450A 520MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
43 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±3%