MWSD1005CP40NJSTF
Part Number:
MWSD1005CP40NJSTF
Description:
FIXED IND 40NH 450MA 520MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
40 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±5%