MWSD1005CP51NHSTF
Part Number:
MWSD1005CP51NHSTF
Description:
FIXED IND 51NH 360MA 700MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
360 mA
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
51 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±3%