MWSD1005CP10NJSTF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
MWSD1005CP10NJSTF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10NH 1.3A 85 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%