MWSD1005CP7N5JSTF
Part Number:
MWSD1005CP7N5JSTF
Description:
FIXED IND 7.5NH0.08OHM 1400MA
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
7.5 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±5%