WL1608FSR27KTFM01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
WL1608FSR27KTFM01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 270NH 750MA 160MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
660MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
270 nH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.067" L x 0.037" W (1.70mm x 0.95mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±10%