SDWL1608CP27NGSTF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SDWL1608CP27NGSTF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 27NH 780MA 200MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
780 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
27 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
44 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.067" L x 0.043" W (1.70mm x 1.10mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±2%