SWPA4030S121MT
Part Number:
SWPA4030S121MT
Description:
FIXED IND 120UH 420MA 1.755 OHM
Current - Saturation (Isat) :
550mA
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
1.755Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.4MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
120 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%