SWPA4030S1R5NT
Part Number:
SWPA4030S1R5NT
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.34A 26MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.84A
Current Rating (Amps) :
3.34 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
62MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%