SWPA4030S101MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SWPA4030S101MT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 100UH 450MA 1.495 OHM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
1.495Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.6MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%