WPN201610UR47MTY03
Part Number:
WPN201610UR47MTY03
Description:
FIXED IND 470NH 4.1A 33MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.7A
Current Rating (Amps) :
4.1 A
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%