SWPA4030S331MT
Part Number:
SWPA4030S331MT
Description:
FIXED IND 330UH 250MA 5.2OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
5.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%