SWPA4030S1R8NT
Part Number:
SWPA4030S1R8NT
Description:
FIXED IND 1.8UH 3.2A 33MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Current Rating (Amps) :
3.2 A
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%