SWPA4030S510MT
Part Number:
SWPA4030S510MT
Description:
FIXED IND 51UH 700MA 611MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
611mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.4MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
51 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%