WPN252012HS4R7MT
Part Number:
WPN252012HS4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.25A 260MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Current Rating (Amps) :
1.25 A
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%