SWPA4030S221MT
Part Number:
SWPA4030S221MT
Description:
FIXED IND 220UH 350MA 3.25OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Current Rating (Amps) :
350 mA
DC Resistance (DCR) :
3.25Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%