SWPA4030S471KT
Part Number:
SWPA4030S471KT
Description:
FIXED IND 470UH 200MA 9.36OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
9.36Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%