WPN252012HS100MT
Part Number:
WPN252012HS100MT
Description:
FIXED IND 10UH 850MA 480MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%