WPN201612HR47MT
Part Number:
WPN201612HR47MT
Description:
FIXED IND 470NH 3.4A 41MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.95A
Current Rating (Amps) :
3.4 A
DC Resistance (DCR) :
41mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
84MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%