WPN252010U2R2MT
Part Number:
WPN252010U2R2MT
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.05A 96MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Current Rating (Amps) :
2.05 A
DC Resistance (DCR) :
96mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
34MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%