PCHC320H-1R5M
Manufacturer:
Allied Components International
Part Number:
PCHC320H-1R5M
Category:
Fixed Inductors
Description:
1.5UH +/-20%, SMD INDUCTOR
Manufacturer :
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
3.8 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%