SQAC1515-82NJ-RC
Manufacturer:
Allied Components International
Part Number:
SQAC1515-82NJ-RC
Category:
Fixed Inductors
Description:
82NH SMD AIR CORE INDUCTOR
Manufacturer :
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
5.6 A
DC Resistance (DCR) :
9.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.79GHz
Height - Seated (Max) :
0.154" (3.91mm)
Inductance :
82 nH
Inductance Frequency - Test :
400 MHz
Material - Core :
Air
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
230 @ 400MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.230" L x 0.140" W (5.84mm x 3.56mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%