PCHC123H-4R7M-RC
Manufacturer:
Allied Components International
Part Number:
PCHC123H-4R7M-RC
Category:
Fixed Inductors
Description:
4.7H 20% POWER CHOKE HIGH CURREN
Manufacturer :
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
10 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%