PCSV48-1R5T-RC
Part Number:
PCSV48-1R5T-RC
Description:
1.5UH 30% SHIELDED PWR CHIP IND
Current - Saturation (Isat) :
3.3A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%