PCSVLR65-150M-RC
Manufacturer:
Allied Components International
Part Number:
PCSVLR65-150M-RC
Category:
Fixed Inductors
Description:
15UH, SHIELDED HIGH CURRENT CHOK
In Stock:
35
Manufacturer :
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.4A
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.185" (4.70mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%