PCSV48-470M-RC
Part Number:
PCSV48-470M-RC
Description:
47H 20% SHIELDED POWER CHIP IN
In Stock:
80
Current - Saturation (Isat) :
700mA
Current Rating (Amps) :
560 mA
DC Resistance (DCR) :
720mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%