PCSV65-1R0T-RC
Part Number:
PCSV65-1R0T-RC
Description:
1.0H 30% SMD SHIELDED POWER CHIP
In Stock:
7
Current - Saturation (Isat) :
12.2A
Current Rating (Amps) :
6.5 A
DC Resistance (DCR) :
12mOhm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%