PCSV65-3R9M-RC
Part Number:
PCSV65-3R9M-RC
Description:
3.9H 20% SMD SHIELDED POWER CHIP
In Stock:
25
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
3.9 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%