PCSV65-4R5M-RC
Part Number:
PCSV65-4R5M-RC
Description:
4.5H 20% SHIELDED POWER CHIP IND
In Stock:
17
Current - Saturation (Isat) :
6.7A
Current Rating (Amps) :
3.9 A
DC Resistance (DCR) :
31mOhm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
4.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%