SWPA8040S1R5NT
Part Number:
SWPA8040S1R5NT
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.65A 13MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
8.15A
Current Rating (Amps) :
5.65 A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
67MHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%