SWPA8040S270MT
Part Number:
SWPA8040S270MT
Description:
FIXED IND 27UH 2A 101 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.15A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
101mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.2MHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Inductance :
27 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%