SWPA8040S221MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SWPA8040S221MT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 220UH 800MA 779MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
850mA
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
779mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%