L-15W13NJV4E
Part Number:
L-15W13NJV4E
Description:
FIXED IND 13NH 600MA SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
13 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%